Autoskolas maiņa | Vai var mainīt autoskolu? | Skaidro "Forwards"

Autoskolas maiņa

Vēlies noskaidrot, vai var mainīt autoskolu? Atbilde ir, jā, taču viss nav tik vienkārši kā sākotnēji varētu likties.

Kā notiek autoskolas apmācības process?

Autoskolas apmācību process primāri sastāv no divām daļām:

  1. Teorētisko priekšmetu mācību programmas.
  2. Praktiskajām braukšanas nodarbībām (kopā ar instruktoru).

Papildus vēl ir jāiziet divi posmi - medicīniskā komisija un pirmās palīdzības kursi, kuru laikā tiek apgūtas zināšanas un prasmes, kas varētu palīdzēt izglābt līdzcilvēku dzīvības.

Teorijas apmācība ir pirmais posms, kurā kursants var izkrist.

Atbilstoši 2010. gada 13. aprīļa MK noteikumiem Nr. 358 “Par transportlīdzekļu vadītāju apmācību un transportlīdzekļu vadītāju apmācības programmām", 51. punktam kursantam ir jāapmeklē pilnīgi visas teorētiskās nodarbības. Mācības ir sadalītas moduļos un, ja tiek izlaista viena nodarbība konkrētā modulī, tad visas attiecīgā moduļa nodarbības ir jāklausās atkārtoti.

Skolas teorijas eksāmens ir jānokārto vienā gada laikā no nodarbību uzsākšanas. Ja tas netiek izpildīts, ir jāreģistrējas jaunā mācību grupā un teorijas kurss jāiet no jauna.

Braukšanas apmācība ir otrais posms, kurā var izkrist – zaudēt motivāciju turpināt vai nenokārtot eksāmenus (skolas vai CSDD).

Minimālais braukšanas nodarbību skaits ir 20 (katra 45 minūtes). Pirms katras braukšanas nodarbības instruktors ieraksta CSDD reģistrā atzīmi par kursanta ierašanos uz nodarbību. Kursants var šīs ziņas pārbaudīt savā e.CSDD profilā. Par ievietotās informācijas pareizību ir atbildīga autoskola un tās darbinieki (pasniedzēji, instruktori).

Kad braukšanas prasmes apgūtas pietiekami augstā līmenī, drīkst kārtot skolas eksāmenu. Pēc tā nolikšanas autoskola CSDD reģistrā veic attiecīgu atzīmi un kursants drīkst doties kārtot arī CSDD eksāmenus.

Kad mainīt autoskolu?

Ko darīt, ja braukšanas instruktors vai teorijas pasniedzējs savu darbu neveic kvalitatīvi? Vai var mainīt autoskolu? Atbilde – jā, taču jums būs jāiziet viss apmācības process no jauna. Skan dramatiski, taču autoskolā Forwards teorijas kursu var noklausīties arī elektroniski (tiešsaistē).

Ja esat jau nokārtojuši skolas teorijas eksāmenu un vēlaties mainīt braukšanas instruktoru, to var izdarīt arī bez autoskolas maiņas. Papildus braukšanai ar savu līdzšinējo instruktoru varat izvēlēties jebkuru citu braukšanas skolotāju. Ne vienmēr pirmā izvēle ir pareizā. Nevajag baidīties apgūt prasmes pie dažādiem pasniedzējiem.

Kādēļ mainīt autoskolu?

Personīgās nesaskaņas un antipātijas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ kursanti izvēlas mainīt autoskolu. Arī slinkums un laika trūkums var būtiski kavēt teorētisko vai praktisko zināšanu apguvi.

Ja mācības vienā autoskolā tiek pamestas, tad teorētiskais kurss ir jāapgūst no jauna. Darīt to iepriekšējā autoskolā vai meklēt citu, kas tuvāka mājām, izdevīgāka vai citādi pievilcīga, tā ir katra brīva izvēle.  Autoskolā “Forwards” mēs nešķirojam un pieņemam arī kursantus, kas vēlas mainīt autoskolu.

Ko darīt pēc autoskolas apmācību pabeigšanas?

Pabeidzot apmācību un nokārtojot visus eksāmenus, kursants iegūst B kategorijas autovadītāja apliecību (tiesības) vai citas, atbilstošas kategorijas apliecību. Iegūtā vadītāja apliecība dod tiesības vadīt transportlīdzekli Latvijā, ES un jebkur citur pasaulē. Varianti, kā tikt pie auto stūres ir dažādi – pirkt, aizņemties, darbavieta piešķir, nomāt (var arī ilgtermiņā) vai jums kāds uzdāvinās? Jebkurā gadījumā ir vērts likt lietā jauniegūtās prasmes. Nenolieciet tiesības plauktiņā uz vairākiem gadiem.

Centieties braukt vismaz reizi mēnesī, t.sk. pilsētas satiksmē un rezultāti uzlabosies. Ja tomēr, tas neizdodas, autoskolā “Forwards” vienmēr varat pieteikties arī prasmju atjaunošanas kursam.

Ja plānojat pirkt auto, izmēģināt vairākas auto markas un modeļus. To var darīt autonomā, caur SS sludinājumiem vai braukt ar draugu vai tuvinieku auto. Sākotnējā posmā ir svarīgi nostiprināt prasmes. Kad tas izdarīts, varat pirkt arī jaunākā modeļa luksus klases auto.

Vai es varu kļūt par autoskolas instruktoru?

Pēc autoskolas pabeigšanas jums liksies, ka visas durvis ir vaļā. Tajā pašā laikā ir zināmi ierobežojumi. Par autoskolas braukšanas instruktoru drīkst kļūt tikai autovadītāji, kas atbilst šādiem kritērijiem:

  • Braukšanas stāžs vismaz 3 gadi.
  • Vecums vismaz 24 gadi.
  • Jāiziet papildus apmācības kursi CSDD.
  • Izglītība – vismaz koledžas līmeņa.

No savas puses, vēl piemetināsim kritērijus – miers un optimisms. Bez šīm divām īpašībām strādāt par instruktoru nebūs vienkārši.

Atgriežoties pie sākotnējā jautājuma, vai var mainīt autoskolu – Jā! Nekautrējieties un atrodiet sev vispiemērotākos skolotājus un instruktorus ar kuriem ir prieks tikties un braukt pa Rīgas ielām.