Autovadītāja apliecības maiņa [2022] | Autoskola Forwards

Autovadītāja apliecības maiņa

Vadītāja apliecība netiek izsniegta uz visu mūžu un agri vai vēlu pienāk brīdis, kad tā vairs nav derīga. Katram no mums var būt dažādi iemesli mainīt tiesības:

  • beidzies derīguma termiņš;
  • pazaudētas vai nozagtas;
  • mainījies uzvārds vai vārds un uzvārds;
  • apliecība ir bojāta;
  • iegūta jauna transportlīdzekļa vadīšanas kategorija,
  • gribas tiesības ar jaunu foto,
  • vēlaties samainīt savu ārzemju vadītāja apliecību pret Latvijas.

Visbiežāk tiesību maiņa tomēr notiek situācijās, kad tām vienkārši ir beidzies derīguma termiņš. Process, lai tiktu pie jaunas vadītāja apliecības nav sarežģīts un to nevajadzētu kavēt. Ja policija atklās, ka braucat ar auto bez tiesībām, būs jāmaksā sods.

Kādi dokumenti  nepieciešami, lai nomainītu vadītāja apliecību?

Jums ir jādodas uz Ceļu satiksmes un drošības direkciju (CSDD) līdzi ņemot tikai vienu dokumentu – veco vadītāja apliecību.  Ja tiesības ir pazaudētas, ņemiet līdzi pasi vai ID karti. Par tiesību atjaunošanu būs jāmaksā vairāk, bet tāpat to dabūsiet.

Pirms izsniegt jaunas tiesības, CSDD darbinieki pārliecināsies savā datubāzē, vai jums ir derīga medicīniskā izziņa. Ja izziņa nav, tiesības iegūt nebūs iespējams. Šī iemesla dēļ iesakĀm e.CSDD pārliecināties, kad pēdējo reizi gājāt medicīnisko komisiju.

Tiem, kuriem ar dokumentiem viss ir kārtībā atliks tikai nofotogrāfēties un samaksāt par jaunas apliecības izsniegšanu. Kad tas izdarīts, jau pēc dažām minūtēm tiksiet pie savas jaunās autovadītāja apliecības.

Cik maksā autovadītāja apliecības atjaunošana?

Tiesību atjaunošanas cena ir atkarīga no tā, vai jums uz rokas ir vecās tiesības vai arī tās ir nepieciešams atjaunot (pazudušas, nozagtas).

CSDD pakalpojums

Cena (EUR)

   
   

Vadītāja apliecības maiņa (vecās vai nozagtās vietā*)

22,05

   
Nozaudētas vadītāja apliecības atjaunošana

39,14

   

*Lai vadītāja apliecība tiktu klasificēta zagta par to ir jāpaziņo policijā un no policijas jāsaņem izziņa.

Cenas regulē Ministru kabineta noteikumi CSDD publisko pakalpojumu cenrādis. Ņemot vērā inflāciju, izmaksas pieaug, taču ne pārāk būtiski.

Kur var apmainīt autovadītāja apliecību?

Autovadītāja apliecības maiņa jāveic Ceļu satiksmes un drošības dienestā, taču ne visās nodaļās. Šobrīd samainīt tiesības ir iespējams 10 CSDD nodaļās – Daugavpilī, Jēkabpilī, Gulbenē, Jelgavā, Liepājā, Rīgā, Rēzeknē, Talsos, Valmierā un Ventspilī.

Dodoties uz CSDD, neaizmirstiet līdzi paņemt savu veco vadītāja apliecību vai pasi, ja iepriekšēja ir nozaudēta, kā arī bankas maksājumu karti. Tāpat ir jāpārliecinās, vai vecā medicīniskā izziņa joprojām ir spēkā.

Ko darīt, ja autovadītāja apliecība vēl nav vai arī ir aizmirsies kā braukt?

Latvijā ir gana daudz cilvēki, kuri vēl nav gājuši autoskolā vai arī ir to sen pabeiguši, bet ikdienā vispār nebrauc. Abos variantos ir vērts vērsties autoskolā, lai iemācītos braukt vai atcerētos, kā to darīt droši un pareizi. Autoskola Forwards piedāvā iegūt tiesības dažādās kategorijās, kā arī nodrošina autovadītājiem zināšanu papildināšanas kursus. Ja vajadzīga palīdzība, droši sazinieties ar mums un izbrauksim pa Rīgas ielām.