Autovadītāju medicīniskā komisija | Autoskola "Forwards"

Autovadītāju medicīniskā komisija

Kas ir medicīniskā komisija transportlīdzekļa vadītājiem?

Ikvienam topošajam autovadītājam (jebkurā kategorijā) ir jāiziet medicīniskā komisija, kuras laikā tiek pārbaudīts veselības stāvoklis. Pārbaudes laikā tiek noteikts, vai veselības stāvoklis atbilst minimālām prasībām transportlīdzekļa vadīšanai. Arī tiem, kas jau ieguvuši tiesības ir periodisiki jāapmeklē medicīniskā komisija, lai saglabātu tiesības likumīgi sēsties pie auto stūres.

Ja plānojat apmeklēt autovadītāja kursus, jebkura autoskola prasīs medicīnisko izziņu. Saviem audzēkņiem varam ieteikt, kur  iziet medicīnisko komisiju un ātrāk saņemt izziņu.

Kā iziet autovadītāju medicīnisko komisiju?

Medicīniskās komisijas izziņu var iegūt 2 veidos.

  • Pirmkārt, apmeklējiet medicīnas iestādi, kurā jūs pārbaudīs ārstu komisija: neirologs, oftalmologs, otorinolaringologs, ķirurgs vai traumatologs ortopēds, psihiatrs un narkologs. Izziņu izsniegs medicīnas iestādes ģimenes ārsts vai internists.

Izziņu no medicīnas iestādes saņemsiet 1 - 2 darbadienu laikā pēc medicīniskās komisijas iziešanas.

  • Otrkārt, dodieties pie sava ģimenes ārsta (ja esat reģistrēts tur vismaz 6 mēnešus). Parasti ģimenes ārsts nosūta papildus vēl pie narkologa, bet var to arī nedarīt. Izziņu saņemsiet 1 darbadienas laikā.

Kur ir redzams, ka man ir medicīniskā izziņa?

Datus par medicīniskās komisijas iziešanu ģimenes ārsts vai medicīnas iestāde iekļauj CSDD elektroniskā datu bāzē. Jūs varat pārbaudīt datus par savas medicīniskās izziņas derīguma termiņu E.CSDD mājaslapā, ielogojoties ar savu internetbanku vai e-parakstu.

Cik ilgi ir derīga medicīniskā izziņa?

Medicīniskās komisijas izziņas derīgum termiņš svārstās robežās no 1 līdz 10 gadiem un ir atkarīgs no jūsu vecuma, veselības stāvokļa un transportlīdzekļa kategorijas.

  • AM, A1, A, B1, B un BE - derīga 10 gadus. Ja esat vecāks par 60 gadiem medicīniskā pārbaude jāveic ik pēc 3 gadiem.
  • C1, C, D1, D, C1E, CE, D1E un DE - derīga 5 gadus. Ja esat vecāks par 60 gadiem, medicīniskā komisija jāiziet ik pēc 3 gadiem.

Cik maksā autovadītāju medicīniskā izziņa?

Vairumā gadījumu maksa par medicīniskās komisijas izziņas izsniegšanu ir robežās no 25 EUR  līdz 50 EUR. Precīzas izmaksas varat noskaidrot medicīnas iestādē, kas izsniedz šādas izziņas vai pie sava ģimenes ārsta.

Papildus jautājumi

Vai man jādodas pēc medicīniskās izziņas uz komisiju? 

Nē! Pēc tam, kad izietas visas pārbaudes un esat atzīts par derīgu braukšanai ceļu satiksmē, informācija tiks ievadīta elektroniskā datu bāzē CSDD. Izziņa papīra formātā netiek izsniegta un jums tai nav jābrauc pakaļ.

Cik ātri dati par manu medicīnisko izziņu parādīsies e.CSDD datu bāzē? 

Pēc informācijas pievienošanas, ziņas atjaunosies nākamajā darbadienā.

Vai tikai autoskolas audzēkņi var saņemt medicīniskās komisijas izziņu? 

Nē. Tā saucamo "medicīnisko izziņu" izsniedz arī cilvēkiem, kam tā ir nepieciešama darbavietā, kā apliecinājums par veselības stāvokļa atbilstību veicamā darba prasībām.

Kādi normatīvie akti regulē medicīnisko izziņu prasības autovadītājiem? 

Autovadītāju veselības stāvokļa pārbaudi reglamentē Ministru kabineta noteikumi Nr.940 “Noteikumi par veselības pārbaudēm transportlīdzekļu vadītājiem un personām, kuras vēlas iegūt transportlīdzekļu vadītāju kvalifikāciju, kā arī par pirmstermiņa veselības pārbaudes izdevumu segšanas kārtību