Kā nokārtot autoskolas braukšanas eksāmenu? | Autoskola "Forwards"

Kā nokārtot autoskolas braukšanas eksāmenu?

Pēc dokumentu noformēšanas tiksi ieskaitīts autoskolas mācību grupā. Mācības autoskolā sastāv no vairākām daļām:

 1. Teorijas kurss.
 2. Pirmās palīdzības kursi.
 3. Braukšanas nodarbības kopā ar instruktoru.

Teorētiskā daļa ir salīdzinoši vienkāršākā, jo prasa spēju atcerēties informāciju. Lai iemācītos braukt ir jāspēj apvienot teorētiskās zināšanas, koordināciju un auto vadīšanas prasmes. Šī iemesla dēļ esam sagatavojuši ieteikumus, kas būs noderīgi ikvienam, kas plāno kārtot autoskolas braukšanas eksāmenu un vēlāk arī CSDD braukšanas eksāmenu.

Ieteikumi autoskolas braukšanas eksāmena kārtošanai

 • Pirms uzsākt braukt kopā ar instruktoru ne tikai atsēdi teorijas nodarbībās, bet iemācies ceļa zīmes un ceļa apzīmējumus. Lai arī pirmās nodarbības notiek figūru mācību laukumā, ceļa zīmju zināšanas noteikti nāks par labu. Tas ļaus vieglāk orientēties ceļu satiksmē un arī mācību braukšanas nodarbības būs interesantākas.
 • Izvēlies instruktoru ar kuru ir patīkami atrasties vienā auto. Ja braukšanas instruktora darbs neapmierina vai ir raksturu nesaderība, to var nomainīt jebkurā laikā pret citu autoskolas instruktoru.
 • Braukšanas nodarbības plāno dažādos laikos – rītā, vakarā, intensīvas satiksmes apstākļos. Kad iegūsi tiesības, Tev būs jābrauc pa lauku ceļiem, pilsētā, naktī, sliktos laikapstākļos. Ir labi būt gatavam visam. Arī to kādi būs laikapstākļi braukšanas eksāmena dienā (autoskolā vai CSDD) iepriekš ir grūti prognozēt.
 • Brauc regulāri – ilgas pauzes starp braukšanas nodarbībām neuzlabos rezultātu. Vēlams kopā ar instruktoru braukt vismaz reizi nedēļā vai biežāk. Tas nodrošinās, ka iegūtās prasmes netiek aizmirstas un katrā nākamajā nodarbībā auto vadīšana kļūst aizvien vieglāka un saprotamāka.
 • Autoskolas braukšanas eksāmenam vari pieteikties tikai pēc tam, kad esi nobraucis minimālo stundu skaitu (20 akadēmiskās stundas), taču vēlams to darīt tikai tad, kad instruktors atzīst tavas braukšanas spējas par pietiekami labām.
 • Braukšanas eksāmenu vari kārtot jebkurā, sevis izvēlētā laikā arī brīžos, kad satiksmes intensitāte Rīgā ir mazāka. Izvēles brīvība attiecas arī uz CSDD eksāmeniem.
 • Iepriekšējā dienā pirms B kategorijas skolas eksāmena izbrauc kopā ar savu instruktoru. Tas dos lielāku pārliecību par eksāmena norisi nākamajā dienā.
 • Naktī pirms eksāmena dodies gulēt laicīgi un nelieto apreibinošus dzērienus. Centies būt savā labākajā formā un Tev noteikti izdosies.

Ko darīt, ja neizdodas nokārtot autoskolas eksāmenus ar pirmo reizi?

Jā, daļai kursantu nesanāk eksāmenu nokārtot ar pirmo piegājienu. Tas nav pasaules gals un liecina, ka vēl nepieciešams praktizēties.

Tu drīksti pieteikties atkārtotam teorijas eksāmenam jau nākamajā dienā. Braukšanas eksāmenu kārtot vēlreiz varēsi pēc tam, kad būsi izbraucis trīs nodarbības kopā ar instruktoru.

Ieteikumi autoskolas teorijas eksāmena nokārtošanai

Detalizētāk par autoskolas teorētisko pārbaudījumu kārtošanu jau esam rakstījuši iepriekšējā rakstā, bet īsumā apskatīsim galveno.

Teorijas nodarbības ir sadalītas vairākos moduļos un, lai tiktu uz autoskolas eksāmenu ir obligāti jāpiedalās visās nodarbībās. Teorijas kursa noslēgumā kursantiem ir jākārto autoskolas eksāmens, kurā jāatbild uz testa jautājumiem (satiksmes noteikumi, droša braukšana, pirmā palīdzība). Lai sekmīgi nokārtotu eksāmenu drīkst pieļaut ne vairāk kā vienu kļūdu. Ieteikumi:

 • Aktīvi piedalies visās nodarbībās. Neskaidros jautājumus izrunā ar pasniedzēju.
 • Mācies ceļa zīmes un ceļa apzīmējumus. Iegaumē tos no galvas un izproti to nozīmi un savstarpējās attiecības.
 • Regulāri un bieži pildi B kategorijas testa jautājumus CSDD mājaslapā vai grāmatā. Jautājumi atkārtotas un laika gaitā spēsi uz tiem atbildēt pat nakts laikā.
 • Pirmās palīdzības kursa laikā centies apgūt visu, ko mediķi stāsta. Tas noderēs ne tikai eksāmenā, bet arī dzīvē.

Pirms doties uz eksāmenu iesakām iepazīties ar citiem noderīgiem padomiem mūsu blogā.