Vienas dienas atļauja - Noformē internetā | Forwards.lv

Vienas dienas atļauja

CSDD vienas dienas atļauja paredzēta, lai auto vai cits transportlīdzeklis, kuram beigusies tehniskās apskates derīguma termiņš varētu aizbraukt uz tuvāko tehniskās apskates vai reģistrācijas vietu, t.i. tuvāko CSDD filiāli. Auto īpašniekiem, kuri b kategoriju jau sen nokārtojuši šeit var noskaidrot kā saņemt atļauju un gūt citas svarīgas atbildes.

Kā noformēt vienas dienas atļauju?

Vienas dienas atļauju var noformēt divos veidos:

  • ElektroniskiCSDD mājaslapā, autentificējoties ar internetbanku vai ar ID karti + karšu lasītāju. Ja neesat reģistrēts lietotājs, klikšķiniet izvēlni “Vienotā pieteikšanās”.

  • Klātienē jebkurā CSDD filiālē, līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu (pase, ID karte), autovadītāja apliecību vai baltās tiesības (mācību braukšanas atļauju).

Noformēt atļauju var jebkurā diennakts laikā uz jebkuru izvēlētu datumu.

Atļauja tiek saglabāta elektroniski un tās esamību varat redzēt savā e-CSDD profilā. Arī policija un CSDD darbinieki šo informāciju var redzēt elektroniskā datubāzē.

Kādiem transportlīdzekļiem var noformēt vienas dienas atļauju?

Atļauju pārvietoties ar transportlīdzekli līdz tuvākajai CSDD klientu apkalpošanas vietai var noformēt transportlīdzekļiem, kas atbilst vismaz vienam no kritērijiem:

  • Latvijā reģistrēti un uzskaitē esoši;
  • Noņemti no uzskaites atsavināšanai;
  • Izslēgti no Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistra (ja 3 gadus nav veikta tehniskā apskate).

Noformējot 1 dienas atļauju auto vadītājs apliecina, ka transportlīdzeklis ir pietiekami labā stāvoklī, lai drīkstētu braukt pa Latvijas autoceļiem un tas neapdraud citus satiksmes dalībniekus vai apkārtējos cilvēkus.

Atļauju var noformēt arī tad, ja nav samaksāti par auto vadīšanu piespriestie naudas sodi.

Cik bieži drīkst noformēt vienas dienas atļauju?

Lai izvairītos no situācijām, kad autovadītāji regulāri pārvietojas ar norakstītiem auto pa Latvijas autoceļiem ir spēkā īpaši nosacījumi.

Vienam transportlīdzeklim vienas dienas atļauju drīkst izsniegt tikai 2x kalendārā gada ietvaros.

Ja abās reizēs neizdodas iziet tehnisko apskati CSDD atliek divi risinājumi:

  • Vest transportlīdzekli uz CSDD skati ar auto evakuatoru;
  • Gaidīt līdz nākamajam gadam, lai saņemtu atkārtotu vienas dienas atļauju.

Ierobežojumi atļaujas izmantošanā

Atļauja ir paredzēta šauram, specifiskam mērķim – nokļūšanai uz CSDD. Ar transportlīdzekli, kuram izrakstīta šī atļauja nedrīkst veikt šādas darbības:

  • pārvadāt pasažierus;
  • pārvadāt kravu;
  • apmācīt citus autovadītājus.

Cik maksā vienas dienas atļauja?

Atļaujas saņemšana vienu dienu piedalīties ceļu satiksmē šobrīd maksā 4,31 EUR un to var noformēt (klātienē) arī neveicot samaksu uzreiz. Maksājums šādā gadījumā būs jāveic, kad maksāsiet par citiem pakalpojumiem (auto reģistrācija, tehniskā apskate utml.)